Najnowsze wpisy

Projekty - przyjaciele

Projekty na najbliższe miesiące – który daje maksimum wartości?

Czas jest ograniczony. Pomysłów jest za dużo. W ciągu następnych paru miesięcy oddam się w pełni 3-4 projektom i zapomnę o reszcie. Chcę garstki projektów, które mogę nazwać przyjaciółmi, zamiast 11 dalszych znajomych. Pomożesz mi wybrać, w które warto się zaangażować? Które dadzą Ci maksimum wartości?
W artykule przedstawiam 11 projektów i proszę o głosy w ankiecie 🙂

okładka z pasją o mocnych stronach blog

Jak rozwijać talenty po zrobieniu testu Strengthsfinder?

Jeden z najpopularniejszych tekstów na blogu to opis testu Strengthsfinder, który pomaga budować swoje mocne strony. Po zrobieniu testu wiele osób zastanawia się jednak, jak dalej rozwijać swoje talenty. Zaprosiłem więc do gościnnego wpisu Dominika Juszczyka, certyfikowanego coacha instytutu Gallupa, który prowadzi bloga „Z pasją o mocnych stronach” i jest autorem kursu „Nazwij, poznaj, wykorzystaj swoje talenty”. Poprosiłem Dominika, żeby podzielił się tym, jak możemy w praktyce wykorzystywać i rozwijać talenty, które poznaliśmy dzięki testowi.

Paweł Gawliczek okładka

Paweł Gawliczek – work-life balance dzięki pasjom

Paweł Gawliczek – CTO w Fru.pl   fot. Alicja Wróblewska Black Shadow Studio   Czego polscy menedżerowie mogą nauczyć się od amerykańskich? Jak rola CTO może zmienić rozumienie słowa “odpowiedzialność”? Jak budować zaufanie swojego zespołu? Jak podzielić sobie tydzień, gdy jest mnóstwo aktywności domagających się uwagi? Na te pytania odpowiada nasz dzisiejszy gość – Paweł…

Jan Zając okładka

Jan Zając – Czy doktorat z psychologii przydaje się w roli CEO?

Jan Zając – założyciel i CEO Sotrender     Czy doktorat z psychologii przydaje się w roli CEO? Jakie było największe odkrycie, gdy firma zaczęła dynamicznie rosnąć? Jak dbać o własną produktywność, gdy lista spraw do załatwienia jest nieskończenie długa? Na te pytania odpowie nam dr Jan Zając, CEO Sotrender, narzędzia do analizy i optymalizacji…

Michał Sadowski okładka

Michał Sadowski – Od zera do 80 milionów w 7 lat

Co najbardziej zaskakuje, gdy firma dynamicznie się rozwija? Jak rekrutować najlepszych ludzi? Co sprawiało, że warto było pracować nad firmą, nawet gdy nie przynosiła dochodów? O tym wszystkim opowiada nam krótko Michał Sadowski, jeden z najsławniejszych polskich CEO. Jest założycielem i CEO Brand24, narzędzia do monitoringu Internetu i mediów społecznościowych.

Paulina Mazurek okładka

Paulina Mazurek – szybki kurs prowadzenia startupów po wieloletniej pracy w korporacji

Jak to jest pracować dla takich marek jak Google, Motorola, czy Allegro, a później zakładać swoje firmy? Co jest największym wyzwaniem, gdy firma dynamicznie rośnie? Jak “wietrzyć mózg”, gdy ilość tematów do ogarnięcia wydaje się przytłaczająca? Czego można nauczyć się na wolontariacie w Ghanie? O tym wszystkim opowiedziała nam Paulina Mazurek, współzałożycielka i CEO spółki inwestycyjnej Bitspiration Booster oraz BEIT – firmy, która specjalizuje się w opracowaniu algorytmów do rozwiązywania złożonych problemów obliczeniowych na komputerach kwantowych.

Piotr Bucki okładka

Piotr Bucki – czego się nauczyłem o produktywności prowadząc własną firmę

Czy można zacząć od roli programisty, by po wielu latach doświadczeń założyć swoją firmę i z sukcesem prowadzić biznes? Co jest niezbędne dla programistów myślących o własnym biznesie? Jakie warto mieć priorytety, by nie zginąć w natłoku pracy? O tym wszystkim opowie nam Piotr Bucki, współzałożyciel i współwłaściciel j-labs, firmy zajmującej się outsourcingiem specjalistów i projektów IT.

Michał Śliwiński – lekcje produktywności wyniesione z roli CEO

Czy można przez wiele lat prowadzić firmę, która nie ma biura i w której wszyscy pracują zdalnie? Czy można „nie używać komputera” i pracować tylko na iPadzie? Czy można w Polsce stworzyć aplikację, która będzie znana na całym świecie i polecana przez znane i poważane osoby z zakresu osobistej produktywności?
Otóż – można! Wszystkie te rzeczy udaje się osiągać Michałowi Śliwińskiemu, który od ponad 10 lat tworzy narzędzie Nozbe. Zapraszam do wywiadu, w którym Michał dzieli się tym, jak prowadzi firmę, jakie nawyki mu w tym pomagają oraz co zabezpiecza go przed tym, żeby nie pracować za dużo.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Po prostu napisz do mnie. Odpowiadam na wszystkie maile.

Produktywni.pl Piotr Nabielec
ul. Krupnicza 5/8
31-123 Kraków