Projekty na najbliższe miesiące – który daje maksimum wartości?

Czas jest ograniczony. Pomysłów jest za dużo. W ciągu następnych paru miesięcy oddam się w pełni 3-4 projektom i zapomnę o reszcie. Chcę garstki projektów, które mogę nazwać przyjaciółmi, zamiast 11 dalszych znajomych. Pomożesz mi wybrać, w które warto się zaangażować? Które dadzą Ci maksimum wartości?

Przez ostatnie tygodnie „przekopałem się” przez setki raportów z kursu, komentarzy, wiadomości. Mam swoje hipotezy co wybierzecie 😉

Zapraszam do ankiety, w której możesz głosować na moje 11 pomysłów – poniżej dokładny opis ich wszystkich, a pod nimi link do ankiety.

Końcem tygodnia podsumuję głosy, wybiorę projekty i … zabieram się do działania.

Dzięki! 🙂

 

Produktywne Rewolucje

Prawie jak kuchenne 😉 – tylko temperament prowadzącego trochę inny!

Ktoś mający problemy z codzienną organizacją i chaosem w życiu, spotyka się ze mną (najpewniej przez Internet). Cztery razy. Na godzinkę. Co tydzień. Pracujemy nad różnymi zagadnieniami organizacji, patrzymy co można usprawnić.

Rozmowy nagrywamy, a pośród rozmów jest dużo refleksji o tym, jak było, jak jest, co pomogło, a co nie.

Na koniec składamy z tego wszystkiego powiedzmy 30 minutowy film o pewnej miesięcznej podróży z produktywnością na przykładzie konkretnej osoby.

 

Regularne video na vlogu

Regularne video, w których opowiadam o różnych zagadnieniach produktywności ilustrując je historiami i rysunkami. Filmy pomagają zrozumieć mnogość technik, które wspomagają organizację lub jej przeszkadzają i jak one współgrają i łączą się ze sobą.

 

Podcast

Coś do słuchania w samochodzie, komunikacji miejskiej, czy w trakcie uprawiania sportu.

Krótkie odcinki z konkretnymi wskazówkami oraz dłuższe odcinki – wywiady z przeróżnymi ludźmi, od których możemy się czegoś nauczyć, coś podpatrzeć.

 

Kurs Produktywności na Udemy

1-1.5h niedrogi kurs na Udemy z dożywotnim dostępem, w którym w krótkich wideo razem z ćwiczeniami przedstawione są wszystkie najważniejsze techniki organizacji, które pomagają ludziom wyjść z chaosu. Taki kurs „produktywność krok po kroku”, ale w pigułce wideo. Jeśli ktoś potrzebuje szybko „stanąć na nogi” to może to przejść nawet w jedno popołudnie i od razu coś zastosować.

 

Platforma pomagająca efektywnie planować

Platforma do której możesz się zalogować, a ona pomoże Ci podsumowywać i planować tygodnie, a później i dni. Pomoże zrobić to szybko i efektywnie. Będzie o sobie przypominać. Będzie można współdziałać z rodziną lub znajomymi. Chcesz w 20 minut podsumować tydzień i potrzebujesz wysokiej jakości pytań? – proszę bardzo. Chcesz w 15 minut zaplanować kolejny tydzień i potrzebujesz paru wskazówek – proszę bardzo. Na platformie dodatkowo króciutkie filmiki, które pomagają pójść krok do przodu.

 

Platforma do budowania nawyków

Chcesz przez miesiąc popracować nad nawykiem organizowania swojego dnia? – dołączysz do jednego z programów na platformie, gdzie czeka Cię jasna struktura, przejrzysty program oraz społeczność ludzi, którzy robią to razem z Tobą. Po miesiącu możesz dołączyć do innego programu – np. zmieniać nawyki w diecie, sposób w jaki się komunikujesz i słuchasz, jak wygląda Twój poranek, a może i nawet ćwiczysz fizycznie. Wszystko krok po kroku, bez zrywów i poświęcając maksymalnie 15 minut dziennie.

 

Wspólne miesięczne eksperymenty

Podobne do powyższej platformy, ale dużo lżejsze. Łączymy się w grupę, która razem przez miesiąc eksperymentuje z wprowadzaniem różnych nawyków do swojego życia i później patrzy, czy się przyjęły i czy w ogóle są fajne. Ja daję strukturę, nadzór i opiekę, a później grupa razem pracuje przez miesiąc. Na koniec podsumowujemy i dajemy innym ludziom wskazówki z różnych perspektyw. Możemy próbować zmieniać dietę. Przeorganizować swoje poranki. Przez miesiąc inaczej używać mediów społecznościowych. Spróbować więcej czytać. Ćwiczyć postawę wdzięczności itp.

 

Społeczność online i baza wiedzy

Forum online, na którym możemy wymieniać się usprawnieniami, technikami, wrażeniami – jak efektywnie połączyć Todoist z kalendarzem Google? Jakie aplikacje na iPhone najlepiej dbają o regularne czytanie? Jakich technik ludzie używają, żeby lepiej spać? Takie forum będzie anonimowe (nie jak facebook). Będzie indexowane przez Google, więc inni łatwo znajdą odpowiedzi na podobne pytania. Będzie struktura wątków, która pozwoli łatwo nawigować między tematami (nie jak na w grupach na facebooku). I będzie z dala od mediów społecznościowych, więc ryzyko mniejsze 😉

 

Meetupy na żywo – Kraków, a później inne miasta

Spotykajmy się na żywo. Wymieniajmy się inspiracjami i tym, co działa. Budujmy społeczność. Możemy zapraszać gości, których szanujemy i których przepytamy na konkretnych przykładach: jak się organizują, jakie nawyki są dla nich najważniejsze na co dzień. Jakie aplikacje są na głównych ekranach ich telefonów i dlaczego? To tylko preteksty do spotkań – słuchamy czegoś inspirującego, a potem mamy czas dla siebie i na poznawanie nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania.

 

Cykl #bezfiltra

Byłem programistą, a przeszedłem drogę do biznesu. Po drodze popełniłem setki błędów – mniejszych i większych. W tym cyklu opiszę swoje największe wpadki razem z historiami – dlaczego się wydarzyły, jaki był ich kontekst, co nie zadziałało i czego się nauczyłem. Opowiem o wydawaniu książki, o budowie pierwszego kursu, o podatkach, o pierwszych komercyjnych współpracach itp. Wszystko na faktach i bez lukru.

 

Regularne wpisy na blogu

Na koniec 🙂 – regularne wpisy na blogu – w postaci tekstowej. Dokładnie tak, jak jest teraz. Różne artykuły, które krok po kroku opisują techniki, przydatne narzędzia, żeby lepiej się zorganizować, mieć więcej wolnego czasu i spokoju w sercu.

To już wszystkie! 🙂
Pozostaje przejść do ankiety i zagłosować na trzy najlepsze.

Oczywiście w tle toczyć się będzie moja współpraca z HBRP oraz rozwój kursu „Produktywność krok po kroku„, ale poza tym wybiorę sobie „projekty – bliskich przyjaciół”, a resztę na jakiś czas zostawię.

Dziękuję!

 

11 projektów - przyjaciele

 


(Visited 1 974 times, 1 visits today)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Masz jeszcze jakieś pytania?

Po prostu napisz do mnie. Odpowiadam na wszystkie maile.

Produktywni.pl Piotr Nabielec
ul. Krupnicza 5/8
31-123 Kraków