Najważniejsze usprawnienie, które podnosi moją produktywność

Najważniejsze usprawnienie - okładka

Zadałem pięciu pracującym kobietom pytanie „Jakie jest jedno najważniejsze usprawnienie, które podnosi Twoją produktywność?”. Dzisiejszy artykuł to zbiór ich historii, technik oraz przemyśleń w temacie codziennej produktywności.

więcej
18.04.2017

Darmowe aplikacje na Androida, które usprawniają moją pracę

Darmowe aplikacje na Androida - okładka

Smartfony stały się częścią naszego życia. Długo z nimi walczyłem, bo nie chciałem się od nich uzależniać, ale ich wygoda jest jednak niezwykła. Dzisiaj chcę się podzielić ponad 30 darmowymi aplikacjami na Androida, które pomagają mi w codziennym działaniu.

więcej
31.03.2017

Share week 2017, czyli trzy blogi które polecam

Share week 2017 - okładka

Kiedy zacząłem pisać bloga, czy prowadzić biznes, poczułem się częścią czegoś dużo większego niż ja sam. Mogę uczyć się od innych, a inni mogą uczyć się ode mnie. Możemy się spotykać, wymieniać doświadczeniami, podsyłać sobie inspiracje. W tym wpisie chcę Ci polecić trzy blogi, które ciągle zmieniają moje patrzenie na świat.

więcej
25.03.2017

Twój poziom energii – Efektywne zarządzanie czasem w ciągu dnia

Poziom energii - okładka blog

Jak wygląda przebieg Twojego „poziomu naładowania” w ciągu dnia? Dlaczego niektórzy planują swój dzień, jak gdyby ich poziom energii przez cały dzień wynosił 100%? Czy możemy jakoś mądrze wykorzystać te górki i dołki energii, które pojawiają się u nas naturalnie?

więcej
23.03.2017

Priorytety – jak je ustalać i dobrze zarządzać czasem

Priorytety - okładka

Żyjemy w czasach kultu bycia ciągle zajętym. Prześcigamy się w ilości aktywności, w które jesteśmy zaangażowani, aż w naszym życiu zaczyna brakować prostoty i radości. Odpowiedzią na te bolączki jest sztuka ustalania priorytetów, która moim zdaniem jest dziś ogromnie niedoceniana. Zobaczmy, jak możemy temu zaradzić.

więcej
15.03.2017

Zasada 2 minut – skuteczne zarządzanie czasem

Zasada 2 minut - zarządzanie czasem - okładka

Są ludzie dla których „zasada 2 minut” była początkiem dłuższej przygody z poprawianiem własnej produktywności. Jest banalnie prosta, nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi, a mimo tego dla wielu ludzi była przełomem. Zobaczmy, jak może ona wspomóc skuteczne zarządzanie czasem.

więcej
09.03.2017

Macierz Eisenhowera – ważne i pilne

Macierz Eisenhowera - okładka

Na szkoleniach z produktywności odkrywam, że prosty koncept macierzy Eisenhowera otwiera ludziom oczy i pozwala zadać sobie dobre pytania. Jej prostota i elegancja są doceniane, a do tego w ankietach po szkoleniu jest zawsze wysoko oceniana. Przyjrzyjmy się zatem tej praktycznej technice!

więcej
02.03.2017

Nie planuję – czy to coś złego?

Nie planuję - okładka

Spotykam coraz więcej osób, które pytają mnie „nie planuję – czy to coś złego?”. Takie osoby zazwyczaj lubią podejmować decyzje pod wpływem chwili i boją się, że planowanie zabije ich spontaniczność i kreatywność. No właśnie – jakie są konsekwencje braku planowania?

więcej
23.02.2017

Finansowy Ninja – jak oszczędzać pieniądze i czas

Finansowy Ninja - okładka

Zawsze brakowało mi solidnej książki, która przystępnym językiem, krok po kroku, wyjaśniła by mi najważniejsze zagadnienia dotyczące codziennych nawyków związanych z finansami w domu i w firmie. Czy „Finansowy Ninja” Michała Szafrańskiego z bloga Jak Oszczędzać Pieniądze spełnia tę rolę? I czy zarządzanie finansami różni się znacząco od „zarządzania czasem”?

więcej
16.02.2017

OKR – technika skutecznego stawiania celów

OKR - okładka

Tyle już powiedziano i napisano o stawianiu sobie celów! Pomimo całego tego szumu informacyjnego zadziwia mnie jak niewiele ludzi i organizacji stawia sobie cele i dąży do nich w zdrowy sposób. Jedną z metod, która długofalowo wydaje się działać są OKRy, mające swoje źródło w firmie Intel w latach siedemdziesiątych, a spopularyzowane w ostatnich latach przez Google. Jak zatem i po co zrobić swojego OKRa?

więcej
07.02.2017

/Blog

Napisz do nas

Produktywni.pl Piotr Nabielec
ul. Smolki 12B/6B
30-513 Kraków

mail: kontakt (at) produktywni.pl
telefon: +48 505 035 778