Dlaczego warto zostawić coś na ostatnią chwilę

Na ostatnią chwilę - okładka

Ile razy już to widzieliśmy? Piękne plany, wzniosłe postanowienia, „tym razem zabiorę się za to wcześniej”, a później i tak robimy na ostatnią chwilę. Dlaczego tak się dzieje? A może ma to również swoje dobre strony o których mało się mówi? Na pewno świadomość tego mechanizmu pozwoli nam lepiej planować i motywować się do pracy.

więcej
17.05.2017

Jak pracować efektywniej dzięki kawie

Pracować efektywniej dzięki kawie - okładka

Jest wiele metod, które poprawiają efektywność pracy. Jedne z nich są skuteczniejsze inne mniej. Można spierać się co do tego, jak skuteczną metodą jest kubek z kawą. Jedno nie ulega jednak wątpliwości – to z pewnością najsmaczniejszy sposób na poprawienie produktywności. Jak sprawić, żeby kawa stała się jeszcze bardziej użytecznym narzędziem w walce z niekończącymi się listami zadań?

więcej
10.05.2017

Rok Bloga Produktywni.pl – statystyki, lekcje, wnioski

Rok bloga Produktywni.pl - okładka

To już rok! Nie wiedziałem, że tak szybko to minie… Za mną dużo eksperymentów oraz solidne podsumowanie, które podsunęło sporo lekcji i wniosków. Dziękuję tej grupie, która była ze mną przez pierwszy rok życia bloga – podobno najtrudniejszy 🙂

więcej
03.05.2017

Najważniejsze usprawnienie, które podnosi moją produktywność

Najważniejsze usprawnienie - okładka

Zadałem pięciu pracującym kobietom pytanie „Jakie jest jedno najważniejsze usprawnienie, które podnosi Twoją produktywność?”. Dzisiejszy artykuł to zbiór ich historii, technik oraz przemyśleń w temacie codziennej produktywności.

więcej
18.04.2017

Darmowe aplikacje na Androida, które usprawniają moją pracę

Darmowe aplikacje na Androida - okładka

Smartfony stały się częścią naszego życia. Długo z nimi walczyłem, bo nie chciałem się od nich uzależniać, ale ich wygoda jest jednak niezwykła. Dzisiaj chcę się podzielić ponad 30 darmowymi aplikacjami na Androida, które pomagają mi w codziennym działaniu.

więcej
31.03.2017

Share week 2017, czyli trzy blogi które polecam

Share week 2017 - okładka

Kiedy zacząłem pisać bloga, czy prowadzić biznes, poczułem się częścią czegoś dużo większego niż ja sam. Mogę uczyć się od innych, a inni mogą uczyć się ode mnie. Możemy się spotykać, wymieniać doświadczeniami, podsyłać sobie inspiracje. W tym wpisie chcę Ci polecić trzy blogi, które ciągle zmieniają moje patrzenie na świat.

więcej
25.03.2017

Twój poziom energii – Efektywne zarządzanie czasem w ciągu dnia

Poziom energii - okładka blog

Jak wygląda przebieg Twojego „poziomu naładowania” w ciągu dnia? Dlaczego niektórzy planują swój dzień, jak gdyby ich poziom energii przez cały dzień wynosił 100%? Czy możemy jakoś mądrze wykorzystać te górki i dołki energii, które pojawiają się u nas naturalnie?

więcej
23.03.2017

Priorytety – jak je ustalać i dobrze zarządzać czasem

Priorytety - okładka

Żyjemy w czasach kultu bycia ciągle zajętym. Prześcigamy się w ilości aktywności, w które jesteśmy zaangażowani, aż w naszym życiu zaczyna brakować prostoty i radości. Odpowiedzią na te bolączki jest sztuka ustalania priorytetów, która moim zdaniem jest dziś ogromnie niedoceniana. Zobaczmy, jak możemy temu zaradzić.

więcej
15.03.2017

Zasada 2 minut – skuteczne zarządzanie czasem

Zasada 2 minut - zarządzanie czasem - okładka

Są ludzie dla których „zasada 2 minut” była początkiem dłuższej przygody z poprawianiem własnej produktywności. Jest banalnie prosta, nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi, a mimo tego dla wielu ludzi była przełomem. Zobaczmy, jak może ona wspomóc skuteczne zarządzanie czasem.

więcej
09.03.2017

Macierz Eisenhowera – ważne i pilne

Macierz Eisenhowera - okładka

Na szkoleniach z produktywności odkrywam, że prosty koncept macierzy Eisenhowera otwiera ludziom oczy i pozwala zadać sobie dobre pytania. Jej prostota i elegancja są doceniane, a do tego w ankietach po szkoleniu jest zawsze wysoko oceniana. Przyjrzyjmy się zatem tej praktycznej technice!

więcej
02.03.2017

/Blog

Napisz do nas

Produktywni.pl Piotr Nabielec
ul. Smolki 12B/6B
30-513 Kraków

mail: kontakt (at) produktywni.pl
telefon: +48 505 035 778